Pomoc sama sobě

helpCo je Spiraldynamik® Zjednodušeně: inteligentní používání svého vlastního těla. Spiraldynamik® je anatomicky zdůvodnitelný koncept lidského držení a pohybu, který je určen jak pro děti, dospělé, pro sportovce i pacienty, tak pro lidi zabývající se pohybem. Spiraldynamik® nabízí pro každého nové možnosti tělesného optima.

Co je Spiraldynamik®?
Například: jak by mohl dětem smysluplně prospívat míč?
Jak ochráníme zdraví a při zvyšování výkonnostního růstu při sportu?
Co mohou pacienti sami dělat , když se dostaví problém s pohybovým systémem?
Musí se páteř v průběhu života vždy více zakřivit?
Co je zdravý pohyb a „normální“ držení?
Jaké jsou konstruktivní principy lidského těla?
Nejen tyto otázky si položil mezioborový tým expertů z medicíny, pedagogiky, tance, sportu a jógy.
Z vědecké práce vznikla – vyšla vítězně Spiraldynamik® – alternativní a založená na vědeckých podkladech.

Jak funguje Spiraldynamik®?
Pohyb je zdravý. Ale špatné zatížení je nezdravé! Častokrát jsou to jsou to malé špatné zátěže, které v průběhu dnů, týdnů, měsíců roků a desetiletí vedou k pohybovým problémům. Pokud chceme něco měnit, musíme vědět co máme změnit. Toto platí nejen pro obzvláště pohybově nadané lidi, ale pro každého kdo „s tím chce něco dělat“ A takto to funguje v praxi: porozumění – vnímavost- použitelnost.

Můžeme změnit držení a pohybové návyky?
Dá se změnit tělesné uvědomění, když už došlo k „bolestivému“ přetížení struktur? Odpověď zní: Ano změna je možná , jsou-li trénink, terapie a denní činnosti vedeny správným použitím těla a vedením pohybu. Úspěch terapie vede ke zlepšující se ekonomii pohybu v tréninku. Naše problémy s nohou, ramenem, zády apod. se pomocí změn v našich špatných pohybových zvyklostech mohou zlepšit, odstranit a nebo jim můžeme dokonce i zabránit.

(volný překlad textu z www.spiraldynamik.com)