[2021] Spiraldynamik ® – Terapie ruky z holistického pohledu

Komplexní regionální bolestivý syndrom

Termín: 22.-24.10.2021

Pátek 13:00 -17:00 hod, Sobota 9:00 – 17:00 hod  ,Neděle  9:00 – 15:00 hod

Počet účastníků : min.14,  max. 18

Místo konání: Praha / Škola SPMP Modrý Klíč, Smolkova 567/2, 142 00 Praha 12

Lektorka: Sandra Leu, ergoterapeutka, Dozentin Spiraldynamik® (http://www.ergo-rhypark.ch)

Tlumočení do českého jazyka: Mgr. Jana Horalová

Cena kurzu: 7.900,- Kč/ 315,- EUR

Kurz je určen pro absolventy Spiraldynamik ® Basic

Obsah:

Dříve bylo toto onemocnění známé pod názvem Morbus Sudeck. V dnešní době je toto zahrnuto pod názvem CRPS (Complex Regional Pain Syndrom). Symptomy jsou zpočátku nespecifické a bývají často chybně interpretovány, trivializovány a často špatně ošetřovány. Důsledky jsou vážné: mnoho pacientů má dlouhodobý velmi bolestivý průběh onemocnění se změnou funkce horní končetiny, které může vést až ke znehybnění kloubu. Při CRPS jsou často velká omezení ve volnosti pohybu a v důsledku toho i zhoršení kvality života.

Zkušenosti ukázaly, že holisticky orientovaná, funkční terapie, a to především v počáteční fázi, průběh nemoci pozitivně ovlivňuje. Bolestivé symptomy se mohou rychle zmírnit a tím podpořit návrat přirozená funkce.

V kurzu obdržíte informace o vegetativním nervovém systému, především o Truncus sympaticus a ganglionu stellatum. Cílený pohled na strukturální uspořádání a koordinaci trupu, pletence ramenního a paže. Kromě toho se zaměříme na mobilizační techniky a praktická cvičení.

Při CRPS bývá hlavě postižena ruka, ale příčiny leží proximálně. Pro všechny, kteří se chtějí více o CRPS dozvědět a současně rozšířit  terapeutické možnosti, nabízí tento kurz zajímavé poznatky.

Cíl:

Účastnici kurzu budou seznámeni s holistickým přístupem tak jako s praktickým přístupem terapie k ošetření CRPS. Kromě toho se naučí manuální techniky pro ošetření a dostanou nové impulzy pro praktická cvičení.

Metodika:

Nové poznatky z výzkumu, vlastní vnímání, mobilizační techniky, učení koordinace.

Výuka je tvořena především interaktivně a prakticky. Anatomie je zprostředkována na anatomickém modelu a hmatatelným způsobem.

Organizátor: Sdynamic s.r.o., Žabovřesky 59, 256 01 Chlístov IČ: 28956591 DIČ:CZ28956591

Registrace: